Moskitiery krynica zdrój

Jak przespać letnią noc bez obecności owadów?

Okres letni łączy nam się nie tylko z ognistym słońcem, morską bryzą, ale dodatkowo z świeżym powietrzem w nocy. Kiedy spotykamy się z ciepłymi nocami, śnimy o tym, żeby spać w komforcie, przy otwartym oknie, wpuszczającym do naszej sypialni świeży, chłodny powiew wiatru. Jednak wraz z nim, do naszej sypialni wkradają się nieproszeni goście, którymi są komary, muchy a przy tym wszelkie inne owady. Umieją doprowadzić do bezsenności, gdy wybudzając nas z przyjemnego snu, pobrzękują nad glowami i zapraszają do nocnej potyczki. 
Jak uniknąć takich sytuacji?
Aktualnie występuje szereg sposobności zabezpieczenia naszego mieszkania przed podbojem owadów. Tak oto możemy spryskać ciało sprayem odstraszającym komary, skorzystać z elektrycznych odstraszaczy. Jednak możliwości te są dobre jedynie w wypadku, gdy nie cierpimy na alergie. Są to także niezbyt stabilne i komfortowe warianty, dlatego, że nie każdy z nas śni o tym, żeby po rześkiej kąpieli spryskać całe ciało mocno aromatycznym specyfikiem. 
Najbezpieczniejszą a przy tym najskuteczniejszą metodą w walce z nocnymi odwiedzinami owadów, są moskitiery
Moskitiera jest gęsto tkaną siatką, zakładaną na drzwi, okna albo łóżeczko dziecięce. Wyprodukowana z różnych materiałów, mając do wyboru między innymi siatkę bawełnianią, polietylenową, nylonową albo poliestrową. 
Na ogół wybieranymi są moskitiery montowane do okna bądź do drzwi balkonowych. Są one instalowane bezinwazyjnie, na ogół za pomocą obrotowych zaczepów, lecz odszukamy również takie, które zamocujemy taśmą dwustronną. W przypadku zabezpieczenia drzwi balkonowych, najwygodniejsze okazują się moskitiery otwierane. Wyposażone są w magnesy, które ułatwiają wygodę wykorzystywania. Mając znaczące drzwi balkonowe prowadzące na taras, warto zainwestować w moskitierę przesuwną, której rama sklada się z szyn jezdnych, po której posuwają się skrzydła. Głównie wymagajacy klienci, wypatrzą zastosowanie w moskitierach zwijanych, plisowanych a także instalowanych w roletach.
Czy siatki typu moskitiera są bezpieczne dla uczuleniowców? 
Moskitiery są najbezpieczniejszą pieczą przed owadami w przypadku ludzi cierpiących na alergię. Sam materiał, z którego zrobiony jest produkt, nie jest szkodliwy. Aczkolwiek nie ochrania on od przesiąkania do wnętrza mieszkania pyłków roślin. Również w obawie o to, wielu fabrykantów oferuje siatki antyalergiczne, wyposażone w filtr uniemożliwiający przedostanie się pyłków przez siatkę. 
Wybór właściwiej moskitiery jest wbrew pozorom niezmiernie prosty, gdyż fabrykanci nadal przebijają się w nowiutkich pomysłach. Montaż pozwoli nam przespać letnie noce w komforcie a przy tym bez zgrozy o pogryzienia ciała przez owady.


Możliwość komentowania jest wyłączona.