Aluminium boguchwała

Aluminium

Aluminium jest metalem, który jest w sporych ilościach w skorupie ziemi. Wylicza się, że stanowi około 9% masy powierzchni ziemi. Jest trzecim najbardziej rozpowszechnionym pierwiastkiem w skorupie ziemskiej. Osiąga się go z boksytu. 
Od wielu lat aluminium wytwarza niesłychanie skrajne emocje. Z jednej strony jest istotnym metalem w branży budowniczej np. w formie prętów, rur, czy też profili. Z drugiej uważany jest za niezwykle szkodliwy. Jak potwierdziły testy, istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że może rodzić choroby Alzheimera. Dowiedziono, że jest niezwykle neurotoksyczny, zatruwa tkanki nerwowe, uszkadza tzw. „barierę krew – mózg”, która jest odpowiedzialna za ochronę układu nerwowego przed wrogimi czynnikami. Nadwyrężenie tej osłony wywołuje osłabienie nerek oraz wątroby, a to wyraźnie przyczynia się na kondycję naszego zdrowia.
Aluminium niezwykle często używany jest w formie srebrnych folii do owijania żywności. Stąd sporo ludzi spostrzega zależny, istniejący związek z wyzwalaniem choroby Alzheimera, a wykorzystywaniem aluminium przy pakowaniu żywności. 
Z drugiej strony nie można popadać w paranoje, ze skrajności w skrajność. Aluminium jest praktycznie wzdłuż i wszerz, w wodzie pitnej, którą spożywamy, w powietrzu, którym oddychamy, żywności, którą spożywamy. 
Aluminium jest także stosowane w przemyśle astronomicznym a przy tym jądrowym. Uważa się, że jego wysokie stężenie w systemie człowieka powoduje bóle głowy, depresje, słabą pamięć, osłabienie, a nawet śmierć.
Pojawia się sporo sposobów jak unikać nadmiernie wielkiej dawki aluminium. Przede wszystkim wypada dbać o to, co spożywamy oraz pijemy. Powinno się odstawić picie z puszek aluminiowych, nie wykorzystywać srebrzystych folii aluminiowych. Korzystać z garów a także patelni, które nie są pokryte aluminium.
Należałoby wyodrębnić, że aluminium znajduje się również w kosmetykach, dezodorantach, czy szczepionkach. Nawet leki po które sięgamy często zawierają aluminium. Jak widać nie da się zupełnie pozbyć aluminium z naszego życia.
Warto wspomnieć, że z badań klinicznych, które były przeprowadzone w Wielkiej Brytanii wynika, że picie wody mineralnej z wysoką zawartością kwasu krzemowego dopuszcza usunąć aluminium z organizmu wraz z moczem.
Dla ukojenia trzeba napomknąć, iż ciało zdrowego człowieka wydala aluminium z układu. Tylko spora zawartość tego metalu w organizmie jest dla człowieka szkodliwa.


Możliwość komentowania jest wyłączona.