Pianka poliuretanowa świecie

Nieznane zastosowania pianki poliuretanowej

Wszyscy ją znamy. Jest użytkowana oraz konieczna w budownictwie jako towar uszczelniający, ale niewielu wie, że bardzo dobrze odnajduje się też w innych rolach. 
Pianka poliuretanowa – bowiem o niej mowa – posiada więcej zastosowań, niż może się wydawać. Oczywiście najlepiej sprawdza się w celach, do których jest poświęcona, ale przy drobince inwencji sprawdzi się w wielu sytuacjach.
Pianka poliuretanowa ma bardzo dobre cechy wiążące, tak więc doskonale sprawdzi się jako klej. Małą ilość pianki rozprowadzamy na dwóch lepionych ze sobą nawierzchniach, które łączymy ze sobą i oczekujemy do wyschnięcia.
Dzisiaj bardzo dużo sprzedajemy poprzez sieć, a co się z tym wiąże, produkt wysyłamy w paczkach. Czasem pojawia się kłopot – jak ochronić subtelne obiekty takie jak na przykład smartfon, czy sprzęty elektryczne przed uszkodzeniem w czasie przewozu. I w tym miejscu z pomocą przybywa nam – a jakże – pianka poliuretanowa. Na początku trzeba wyścielić pudełko, w którym będziemy przesyłać naszą rzecz folią spożywczą. Potem napełniamy je do połowy pianką. kiedy jest jeszcze sprężysta, łagodnie ją uklepujemy, opakowujemy folią wysyłany artykuł i dostosowujemy do ubitej pianki. Po tym nakładamy kilka powłok folii na wierzch wypełnionego już pudełka z naszym fantem i zapełniamy pianką resztę przestrzeni. Jak pianka wyschnie, wyciągamy ją, rozwijamy z folii, układamy we wnętrzu artykuł i wysyłamy. Prawda, że łatwe?
Pianka montażowa stosowana jest dodatkowo w przemyśle motoryzacyjnym, a ściślej rzecz ujmując w „garażowym” lakiernictwie. Blacharze – zapaleńcy mogą właśnie tym materiałem wypełnić puste przestrzenie w karoserii pojazdów, a co odważniejsi nawet na piance kładą szpachlę i ja lakierują. Pogratulować fantazji.
Rzecz jasna pianka poliuretanowa najlepiej przetestuje się w budownictwie. Obsadzanie drzwi, okien, wypełnianie pustych przestrzeni, ocieplenia poddaszy to wyłącznie niektóre jej zastosowania. Jak by nie było pianka poliuretanowa jest niezbędna w współczesnym budownictwie i w każdym gospodarstwie domowym. 
W sklepach budowlanych przystępne są podłużne puszki z pianką. Pamiętajmy, że przed użyciem powinniśmy zaznajomić się z instrukcją bezpieczeństwa a także zaopatrzmy się w jednorazowy, wygodny pistolet do aplikacji.


Możliwość komentowania jest wyłączona.