Odwierty pionowe łęczna

Dom i ogród

Kiedy niezbędne są odwierty pionowe?

Pojawia się mnóstwo sposobów, dzięki którym da się utworzyć nowe, konieczne odwierty pionowe. Jednym z nich jest wykorzystanie wiertnicy samojezdnej, która może być urządzona w hydraulicznie wznoszony maszt i samojezdne podwozie z gumowymi pasami gąsienic. Na dole tego masztu jest stół roboczy posiadający hydrauliczne zaciski do rur. Jest to wymagane na etapie rurowania. 
Wiertnica samojezdna ma prócz tego regulator obrotów oraz głowicę napędową z dwubiegowym silnikiem hydraulicznym. Ma to niebagatelne znaczenie, bowiem odwierty pionowe są realizowane w w znacznym stopniu krótszym czasie. Okres czasu pracy wiertnicy samojezdnej zależny jest od głębokości odwiertów pionowych. Bywa, że od momentu postawienia masztu wiertnica samojezdna w przeciągu dwóch godzin potrafi przy użyciu świdra ślimakowego metodą płuczkową stworzyć odwierty pionowe o głębokości do trzydziestu albo czterdziestu metrów. 
Jednym z elementów wiertnicy samojezdnej jest wciągarka z szarpakiem, która także może posiadać silnik hydrauliczny. Może ważyć od 13 000 do 15 000 kilogramów, co jest uzależnione od jej wielkości a w dodatku osprzętu. Pomimo takiej wagi bez trudu ją przetransportować z miejsca na miejsce. Może być wykorzystywana do wiercenia udarowego urządzeniami udarowymi (szlamówkami) z wyeksploatowaniem mechanizmu szarpakowego i wciągarki hydraulicznej z jednoczesnym rurowaniem wykonywanych odwiertów pionowych.
Odwierty pionowe mogą być oprócz tego wykonywane wówczas, gdy występuje nieodzowność wykopania nowiutkiej studni. Jest to niezwykle odpowiedzialna praca.


Możliwość komentowania jest wyłączona.